Náš příběh

V roce 2016 jsme se pro děti rozhodli znovu vytvářet to, co nám samotným pomohlo prožít nezapomenutelné dětství – prostor pro seznamování se, prostor pro kreativitu, lumpárny, zábavu i soutěživost. Oprášili, upravili a vymysleli jsme desítky her, které se vejdou na každý městský chodník a pomohou dětem rozvíjet logické myšlení, početní dovednosti, motoriku, fyzickou zdatnost a také sociální vazby.

Pro vytvoření atraktivního hřiště proto není potřeba stavební povolení ani drahé materiály. Nám stačí pouze suché počasí a pevný povrch (beton, asfalt, zámková dlažba).

Věděli jste, že díky statistice dětské úrazovosti se neustále zpřísňují normy Evropské unie, které zavazují obce k vytváření bezpečnějších a bezpečnějších dětských hřišť? Není tak divu, že se z ulic ztrácí malá hřiště a jejich nahrazení je pro obce časově i finančně náročné. Rodiče mají na své ratolesti méně a méně času. Děti i pod tlakem doby mizí domů k počítačům, na kterých je vždy dost her a vždy dost kamarádů, se kterými si mohou hrát. Hrou s počítači, tablety a mobily však ztrácí odhady vzdáleností v reálném „3D“ světě. S málo pohybem pak souvisí obezita, potíže s páteří a se svaly obecně, s horším vnímáním prostoru souvisí častější úrazy, na ty opět reagují parametry dětských hřišť, což roztáčí nelichotivou spirálu. Právě ta nás vedla k projektu, který dětem trochu pomůže jít proti proudu, více se hýbat a poznávat schopnosti svého těla.

V květnu 2017 jsme jak díky nápadu, tak díky podnikatelskému duchu vyhráli první místo v prestižní Start-upové soutěži T-mobile rozjezdy za Moravskoslezský kraj.

Náš příběh jsme za těch několik měsíců dopodrobna vylíčili v několika médiích. Těchto článků si ceníme nejvíce a pokud Hry na chodník chcete poznat blíže, přejeme vám příjemné počtení.