Společně s městskou částí Praha 5 v tuto chvíli realizujeme anketu (dotazník) zaměřenou na preference rodičů v oblasti aktivit na podporu rozvoje hrubé motoriky dětí. Hlavním pilířem průzkumu jsou rodiče dětí 7 základních škol v Praze 5.

  • ZŠ a MŠ U Santošky
  • FZŠ a MŠ V Remízku
  • ZŠ a MŠ Chaplinovo náměstí
  • FZŠ Drtinova
  • ZŠ Podbělohorská
  • ZŠ a MŠ Weberova
  • ZŠ a MŠ Tyršova
Lokality vhodné pro umístění her naleznete na mapě na tomto odkaze.

Pokud patříte k této skupině či do okruhu rodiny a přátel školy, prosím věnujte následujícím otázkám minutu svého času. Pro 3 školy, za něž získáme nejvíce odpovědí, je připravena realizace jedné hry v těsné blízkosti školy. Anketa běží od 1. do 22. září 2017. Její výsledky najdete na této stránce i našem facebooku, stejně tak jako fotografie realizovaných her na přelomu září a října. Dotazník je anonymní, proto prosíme o vaši upřímnost a otevřenost.

 

Dotazník

Kterou hru na chodník z obrázků výše považujete za nejužitečnější (kombinuje nejlépe zábavu a přínos pro zdraví dětí)?
Člověče, nezlob se! pro živé (dětské figurky), které místo kostkou háží kamínkem na čísloSkok do dálky podporující odhad vzdálenostiOpičí dráha tvořena souhrnem různých pohybových, které baví a zároveň zlepšují motorikuTwister, při kterém se hráči podle instrukcí kamaráda přesunují končetiny po barevných puntících

Hrajete / hráli jste se svými dětmi hry vědomě (cíleně) zaměřené na rozvoj hrubé motoriky (koordinace pohybů, běh, poskoky, držení rovnováhy)?
anonenerozumím otázce

Co je pro děti podle vás lepší?
Tablet - hrou děti rozvíjí své schopnosti s moderními technologiemiHry venku - nejdůležitější je pohyb vždy a všudeVšeho s mírou - ideální je kombinace dvou výše uvedených přístupů

Myslíte si, že tato generace rodičů má na své děti stejné množství času jako měla na své děti generace předešlá (tedy rodiče nynějších rodičů)?
stejněkdysi bylo více času, život nebyl tak hektický, práce tak náročnányní máme více času na rodinu, možnost flexibilní práce a úlev

Míčové hry, skoky přes švihadlo, fotbal, guma, skákací panák,… napište nám, prosím, jakou hru máte ze svého dětství nejraději a jakou hru jste naučili i své děti (žádná odpověď není špatná, naopak upřímná odpověď může velmi pomoci).

Očekáváte v otázce rozvoje hrubé motoriky dítěte pomoc ze strany mateřinky/základní školy nebo raději spoléháte pouze na domácí a volnočasové aktivity?
Vše nechávám na školce a škole – spoléhám na odborný přístup lidí, kteří ví, co dělají.Kombinuji školní a domácí aktivity. Vědomě děti vedu ke cvičení a očekávám stejný přístup i od školky, resp. školy.Neznám konkrétní aktivity školy, resp. školy, proto spoléhám pouze na volnočasové aktivity – ať už doma nebo v kroužku.

Prosím, vyberte školu, které pošlete svůj hlas.
ZŠ a MŠ U SantoškyFZŠ a MŠ V RemízkuZŠ a MŠ Chaplinovo náměstíFZŠ DrtinovaZŠ PodbělohorskáZŠ a MŠ WeberovaZŠ a MŠ Tyršova

 

Hlasuj pro hry na Praze 5!