Napsali o nás: Malovaná hřiště

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky připravil pro děti na jaro novinku v podobě malovaných hřišť. Jedná se o speciální barevné nástřiky různých her a obrázků, na kterých si děti v rámci svých volnočasových aktivit budou moci hrát.

„Máme v obvodu několik nevyužitých asfaltových ploch a současně místa, kde není možné instalovat klasické herní prvky jako průlezky, houpačky, houpací pružiny a další. Vybrali jsme zhruba deset takových lokalit, všechny jsou v blízkosti obytných domů, ve kterých bydlí rodiny s dětmi,“ říká místostarosta obvodu Patrik Hujdus.
Obrázky budou nastříkané speciálními barvami, které jsou dobře viditelné a na povrchu vydrží minimálně rok. Nástřik malovaných her a obrázků, mezi kterými se objeví například klasičtí skákací panáci, hra Člověče nezlob se!, hlavolamy s abecedou, žábami, nebo třeba opičí dráha, se uskuteční v průběhu května. Na internetu bude k dispozici mapa s lokalizací jednotlivých malovaných hřišť, ve které občané najdou návody k užívání. Vedení obvodu plánuje pro veřejnost uspořádat taky speciální „Malovanou olympiádu“, v rámci které zájemcům zábavnou a soutěžní formou malovaná hřiště představí a seznámí je s pravidly jednotlivých her.
Zdroj článku: https://marianskehory.ostrava.cz/cs/o-marianskych-horach/aktualne/malovana-hriste
Tištěný zpravodaj: https://marianskehory.ostrava.cz/cs/o-marianskych-horach/media-a-zpravodajstvi/zpravodaj/2017/ZMH262internet.pdf