Malovaná hřiště pro zábavu

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky připravil pro děti na jaro novinku v podobě malovaných hřišť. Jedná se o speciální barevné nástřiky různých her a obrázků, na kterých si děti v rámci svých volnočasových aktivit budou moci hrát. „Máme v obvodu několik nevyužitých asfaltových ploch a současně místa, kde není možné instalovat klasické herní prvky jako průlezky, houpačky, houpací pružiny a další. Vybrali jsme zhruba deset takových lokalit, všechny jsou v blízkosti obytných domů, ve kterých bydlí rodiny s dětmi,“ říká místostarosta obvodu Patrik Hujdus.

Obrázky budou nastříkané speciálními barvami, které jsou dobře viditelné a na povrchu vydrží minimálně rok. Instalace malovaných her a obrázků, mezi kterými se objeví například klasické skákací panáky, hra Člověče, nezlob se!, hlavolamy s abecedou, žábami nebo opičí dráha, se uskuteční v květnu. Na internetu bude k dispozici mapa s lokalizací jednotlivých malovaných hřišť, ve které občané najdou návody k užívání. Vedení obvodu plánuje pro veřejnost uspořádat speciální Malovanou olympiádu, v rámci které zábavnou a soutěžní formou malovaná hřiště představí a seznámí je s pravidly jednotlivých her. (bo)

Zdroj Ostravská radnice (strana 6): https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/prezentace/tiskoviny/kveten-2017/05RADNICE_WEB.pdf